Sponsoraftaler og medlemsskaber

LOKK

Landsorganisationen af Kvindekrisecentre (LOKK) blev oprettet i 1987 med det formål at være det fælles talerør og bindeled for landets krisecentre, der ønsker at være medlem af LOKK.
VBL Rådgivning støtter LOKK, som en del af vores sociale ansvar. 

Her ses LOKK - Landsforeningens for Kvindekrisecentres logo.

transparency International Danmark

Transparency International Danmark er den danske afdeling af den globale, partipolitisk uafhængige NGO Transparency International (TI), hvis overordnede formål er at bekæmpe korruption og bestikkelse overalt i verden.

Logo fra Transparency International

danmarks DPO-fprening

VBL Rådgivning ApS fungerer som ekstern DPO og er i den forbindelse medlem af Danmarks DPO forening.

Foreningens formål er at fremme en fælles forståelse for efterlevelse af databeskyttelsesforordningen (GDPR) og databeskyttelsesloven.

Danmarks DPO forening logo

østfyns erhvervsråd

Østfyns Erhvervsråd er bindeled mellem virksomheder, myndighederne og organisationer, for derigennem at skabe samarbejde blandt aktørerne til gavn for samlet vækst og udvikling i Nyborg kommune.

Østfyns erhvervsråds logo

faaborg-midtfyns erhvervsråd

Visionen bag Faaborg-Midtfyn Erhvervsråd er at styrke Faaborg-Midtfyn Kommunes erhvervsliv og erhvervsklima.

Faaborg Midtfyn Erhvervsråds logo

fynsk erhverv

Fynsk Erhverv er en netværks- og interesseorganisation af fynske virkomheder.

Organisationen har fokus på de fynske virksomhederes vilkår. Netværket består af over 500 virksomheder – heraf VBL.

Fynsk Erhvervs logo

odense bulldogs

I sæsonen 2024/25 er VBL Rådgivning ApS sponsor for Odense Bulldogs.

Dette er et sponsorat, som udskiftes løbende, så flere har mulighed for at blive støttet.

Odense Bulldogs Logo